Menu Close

PROFINET

Produkty pro sítě PROFINET


Co je PROFINET?

PROFINET je definován organizací PROFIBUS a PROFINET International (PI) a je podporován klubem INTERBUS. Od roku 2004 je součástí standardů IEC 61158 a IEC 61784. PROFINET je průmyslová komunikační sběrnice určená pro řídící systémy v oblasti průmyslové automatizace. Profinet je vystavěn na základech průmyslového Ethernetu, pracuje tedy s IT standardy TCP/IP.

Brožůra PROFINET k bezplatnému stažení


Princip diagnostiky sítí PROFINET

článek shrnující základní principy diagnostiky sítí PROFINET


PROFINET-INspektor® NT

PROFINET-INspektor® NT je důležitým diagnostickým nástrojem pro certifikaci, uvedení do provozu a kontrolu nově nainstalovaných sítí PROFINET. V PROFINET-INspektoru® je možné nastavit události podle předdefinovaných kritérií. Tyto události jsou pak zaznamenávány, shrnuty a uloženy do paměti zařízení. Tím INspektor® detekuje parametry kvality, jako je zatížení sítě, datová propustnost, obnovovací frekvence, mezery mezi telegramy a jitter telegramů, které odrážejí aktuální stav kvality komunikace. Tyto parametry slouží jako zadání a inspekční kritéria pro nově instalované sítě, ale také jako důležité informace pro údržbu a (vzdálený) servis dlouhodobě provozovaných sítí.


PROFINET-INspektor® NT

PROscan® Active V2

Software PROscan® Active V2 pro spolehlivé monitorování průmyslových sítí. Umožňuje přesné zmapování topologie PROFINET sítě, hardwarových a softwarových verzí zařízení a kabeláže.

Software PROscan® Active V2

PNMA II

Měřící bod PNMA II pro sítě PROFINET umožňuje bezpečné připojení diagnostických nástrojů a záznam probíhající komunikace v síti, aniž by ji narušil, či ovlivnil.

Měřící bod PNMA II

PROmesh

PROFINET switche PROmesh jsou připraveny uspokojit nejvyšší požadavky na výkon a splňují požadavky třídy B a Netload III. Díky optimalizovaným kontaktům stínění v konektorech RJ45 a monitorování svodového proudu mají tyto PROFINET/Ethernet switche vysokou odolnost proti EMC, která je průmyslovém prostředí nezbytností. Současně s vysokým výkonem nabízejí switche PROmesh také prostředky pro plnou diagnostiku vaší sítě.


PROlinetest

Přístroj PROlinetest umožňuje detekci problémů v kabeláži PROFINET/Ethernet. Je určen pro offline diagnostiku kabelových párů a stínění. Přístroj umožňuje také měření délky vedení (TDR až 150m) a lokalizaci problému s přesností na metr.


Máte dotazy? Chcete cenovou nabídku? Kontaktujte nás!